آموزش ساخت جامدادی استوانه ای زیپ دار در خانه

در این مقاله آموزش ساخت جامدادی زیپ دار آموزش داده می شود.

ساخت جامدادی در خانه

ساختن جامدادی می تواند راهی سرگرم کننده ای برای علاقه مندان به لوازم تحریر باشد. در این مقاله آموزشی روش ساخت خلاقانه یک جامدادی استوانه ای و زیپ دار با مواد بازیافتی و به ظاهر دورانداختنی به شما آموزش داده می شود و امیدواریم مفید واقع شود.

ساخت جامدادی استوانه ای پارچه ای و زیپ دار

گام 1 : یک لوله دستمال کاغذی خالی را از بالا به پایین باز کنید.

یک لوله دستمال کاغذی خالی پیدا کنید و تکه های کاغذی که ممکن است هنوز به آن چسبیده است را بردارید. یک شکاف مستقیم از بالا به پایین را با قیچی برش دهید تا بتوانید لوله را به یک صفحه صاف باز کنید.

اگر جامدادی کوچک‌تری می‌خواهید، می‌توانید به جای آن از یک لوله دستمال توالت خالی استفاده کنید که در آن صورت فقط می توانید وسایل کوچک مانند پاک کن یا مداد رنگی را در آن نگه دارید.

طریقه آموزش ساخت جامدادی استوانه ای - گام اول برش لوله دستمال کاغذی بعنوان محفظه جامدادی پارچه ای

 

 

گام 2 : یک زیپ 25 تا 28 سانتی متری را روی دهانه بچسبانید.

لبه برش چپ لوله دستمال کاغذی را با چسب حرارتی بپوشانید. سمت چپ زیپ 25 تا 28 سانتی متری غیر جداکننده را داخل چسب فشار دهید. این روند را برای لبه برش سمت راست و سمت راست زیپ تکرار کنید.

 • رنگ زیپ را طوری انتخاب کنید که با پارچه شما مطابقت یا تضاد داشته باشد.
 • نوار زیپ باید با مقوا تماس داشته باشد و دندانه های زیپ باید بین لبه های بریده شده باشد. طوری که بتوانید لوله را با زیپ باز و بسته کنید.
 • اگر زیپ خیلی بلند است، آن را از بالا برش دهید، سپس انتهای بریده شده را با چسب حرارتی بپوشانید تا سر زیپ سُر نخورد.

 

 

گام 3 : انتهای لوله دستمال کاغذی را روی پارچه مورد نظر خود بکشید.

پارچه خود را رو به پایین روی یک سطح صاف قرار دهید، سپس لوله دستمال کاغذی خود را روی آن قرار دهید. دور لوله خود را با یک خودکار یا مداد دنبال کنید، سپس این روند را برای انتهای دیگر لوله تکرار کنید.

 • حداقل  2.5 سانتی متر بین دایره ها بگذارید تا بتوانید بعداً درزها را اضافه کنید.
 • پارچه بوم بهترین عملکرد را دارد، اما می توانید از پنبه نیز استفاده کنید.
 • می توانید از پارچه های تک رنگ یا طرح دار استفاده کنید. اگر از پارچه نخی با رنگ روشن استفاده می کنید، توجه داشته باشید که لوله دستمال کاغذی ممکن است از داخل آن نمایان شود.

در این مقاله نحوه ساخت جامدادی زیپی و استوانه ای آموزش داده می شود.

گام 4 : دایره ها را با جای دوخت 1.3 سانتی متر برش دهید.

این به سادگی به این معنی است که دایره ها را با حاشیه ای به عرض 1.3 سانتی متر دور تا دور برش می دهید. اگر نیاز دارید، ابتدا یک خط برش جدید در اطراف دایره ها ترسیم کنید، سپس دایره ها را برش دهید.

 • شما قاب را نخواهید دوخت، اما برای چسباندن دایره ها به قسمت های درز نیاز دارید.

گام 5 : شکاف هایی به عمق 1.3 سانتی متر در لبه های دایره ها برش دهید.

شکاف ها باید حدود 1.3 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند و حدود 1.3 سانتی متر عمق داشته باشند. آنها مهم هستند، زیرا چسباندن دایره ها روی لوله را آسان تر می کنند. آنها همچنین به کاهش حجم کمک خواهند کرد.

خطوط دایره اصلی را که ترسیم کرده اید رد نکنید، در غیر این صورت در کیس خود سوراخ هایی خواهید داشت.

 

 

گام 6 : دایره ها را با چسب داغ روی انتهای لوله بچسبانید.

لبه بالایی لوله خود را با چسب حرارتی بپوشانید، سپس آن را به پشت اولین دایره خود فشار دهید. مطمئن شوید که آن را با علامت های خودکار یا مداد تراز می کنید. سپس لبه بالایی لوله را با چسب حرارتی بیشتری بپوشانید، سپس درزهای شکاف دایره را به چسب فشار دهید.

 • این مرحله را برای انتهای دیگر لوله با دایره دیگر تکرار کنید.
 • برای این مرحله از تفنگ چسب حرارتی با دمای پایین استفاده کنید. به این ترتیب، چسب شما را از طریق پارچه نمی سوزاند.
 • مطمئن شوید که جلو (سمت راست) پارچه رو به بیرون و پشت (سمت اشتباه) به سمت لوله باشد.

 

گام 7 : یک مستطیل پارچه ای که 2.5 سانتی متر بزرگتر از لوله است برش دهید.

ابتدا طول و دور لوله دستمال کاغذی خود را اندازه بگیرید، سپس به هر اندازه 2.5 سانتی متر اضافه کنید. مستطیل را روی پارچه خود بکشید، سپس آن را برش دهید.

 • از همان نوع پارچه ای که برای انتهای لوله استفاده کردید استفاده کنید. با این حال می توانید از رنگ و طرح متفاوتی استفاده کنید.
 • اگر بخواهید، حتی می توانید مستطیل را کمی بیشتر از محیط لوله خود ایجاد کنید. این به شما فضای بیشتری برای خطا در آینده می دهد.

 

گام 8 : لبه های پارچه را به اندازه 1.3 سانتی متر تا بزنید و با چسب حرارتی بچسبانید.

پارچه را طوری بچرخانید که پشت (سمت اشتباه) به سمت شما باشد. لبه های باریک کناری را 1.3 سانتی متر به سمت پایین تا بزنید، سپس آنها را با چسب حرارتی به سمت پایین بچسبانید. این کار را برای لبه های بلند نیز تکرار کنید.

در صورت تمایل می توانید ابتدا لبه ها را اتو کنید تا درزهای تردتری داشته باشید. قبل از اینکه آنها را با چسب حرارتی بچسبانید این کار را انجام دهید.
در نظر بگیرید که 1 لبه بلند را باز و بدون چسب بگذارید. به این ترتیب، زمانی که پارچه را دور لوله می‌پیچید، می‌توانید آن را تنظیم کنید.

 

گام 9 : پارچه را دور لوله بپیچید و با چسب حرارتی بچسبانید.

چسب داغ 1 از لبه های تا شده و بلند را به نوار زیپ بزنید. لبه های کناری پارچه را با چسب حرارتی بپوشانید، سپس آن را دور لوله بپیچید. وقتی به طرف دیگر نوار زیپ رسیدید، لبه بلند تا شده دیگر پارچه را با چسب حرارتی بیشتری بپوشانید، سپس آن را فشار دهید.

 • هنگام چسباندن پارچه مطمئن شوید که پشت (سمت اشتباه) پارچه رو به لوله باشد.
 • لبه های کناری باریک پارچه باید با لبه های بالا و پایین لوله هماهنگ باشد.
 • اگر لبه بلند دیگر را باز گذاشتید، حتما قبل از چسباندن آن را تا کنید. ممکن است لازم باشد آن را بیش از 1.3 سانتی متر تا کنید تا از تناسب خوب اطمینان حاصل کنید.

سخن پایانی : در این مقاله آموزشی نحوه ساخت یک جامدادی استوانه ای زیپ دار، به همراه ویدئوهای آموزشی آن ارائه گردید. شما می توانید پارچه را با سلیقه خود انتخاب نمائید و حتی در صورت نیاز نوع پارچه را پسرانه انتخاب نمائید تا یک جامدادی پسرانه ساخته باشید.

ساختن جامدادی بعنوان یک کاردستی و یک فرایند آموزشی برای فرزندان ایده خوبی است ولی در صورتی که بخواهید به صورت کاربردی یک جامدادی حرفه ای داشته باشید لازم است آنها را از فروشندگان لوازم تحریر تهیه نمائید. برای اینکه از لوازم تحریر دانش آموز به خوبی مراقبت شود لازم است کیفیت جامدادی درجه یک باشد. از این رو پیشنهاد ما خرید جامدادی های خارجی از سایت دلساتحریر می باشد.

برای تهیه جامدادی های خارجی پسرانه و دخترانه می توانید از اینجا اقدام نمائید.

انواع جاقلمی و جامدادی دخترانه و پسرانهدیدن همه لیست

منبع : https://www.wikihow.com/Make-a-Pencil-Case

1 دیدگاه برای “آموزش ساخت جامدادی استوانه ای زیپ دار در خانه

 1. سمانه میگوید:

  سلام، من گام به گام طبق ویدئوهاتون درست کردم، خیلی کیوت و بامزه شد.
  دخترم خیلی خوشش اومده بود.
  امروز دیدم خودش دست به کار شده و داره یکی دیگه درست میکنه :)))
  راستی جامدادی های سایت خودتون خیلی خوب و باکیفیته. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *