چگونه با آبرنگ یک کهکشان زیبا نقاشی کنیم ؟

چگونه با آبرنگ یک نقاشی از یک کهکشان را نقاشی کنیم.

نقاشی کهکشان‌ با آبرنگ این روزها در فضای مجازی بسیار محبوب شده اند. در این آموزش ما به شما یاد می دهیم چگونه به راحتی یک اثر هنری و یک نقاشی زیبا از یک کهکشان به همراه ستاره های داخل آن با آبرنگ را خلق کنید. پس با ما تا انتهای این ایده خلاقانه و آموزش نقاشی همراه باشید.

بخش اول : آماده کردن بک گراند و پس‌زمینه

 

 1. لبه های کاغذ آبرنگ خود را به یک سطح صاف بچسبانید. چسباندن لبه‌های کاغذ از تاب برداشتن یا چروک شدن کاغذ جلوگیری می‌کند و یک رنگ صاف صاف ایجاد می‌کند.
 2. کل صفحه را با شستشوی ملایم آب تمیز خیس کنید. این کار کاغذ را برای جذب رنگ آماده می کند و اجازه می دهد رنگ ها با هم ترکیب شوند.
 3. رنگ های رنگ مورد نظر خود را روی صفحه اعمال کنید. برای این مثال، از سایه های صورتی، بنفش و آبی برای به دست آوردن ظاهر کهکشانی استفاده خواهیم کرد. هر چند می توانید هر ترکیب رنگی که دوست دارید بسازید.
 4. لکه های روشن و تیره رنگ را روی کاغذ اضافه کنید. مطمئن شوید که کل صفحه را با رنگ پر می کنید، این فقط اولین لایه است، بنابراین از اینکه کمی شلخته رنگ شود نترسید. سپس بگذارید این لایه کاملا خشک شود.

  خرید آبرنگدیدن همه لیست

   

 5. شروع به اضافه کردن لکه های بیشتر رنگ در سراسر صفحه کنید و با هر ضربه رنگ، عمق بیشتری ایجاد کنید. زمان خشک شدن دقیقی وجود ندارد، از پشت دست خود برای لمس آرام نقاشی استفاده کنید تا ببینید خشک شده است یا خیر. اگر مطمئن نیستید که این کار را به روش “درست” انجام می دهید، همیشه می توانید به یک عکس مراجعه کنید. هیچ راه درست واقعی برای ایجاد یک کهکشان آبرنگی وجود ندارد. همه چیز در مورد لذت بردن شما، سلیقه هنری شما و خلاقیت در ترکیب رنگ های آبرنگ با یکدیگر است.
 6. اضافه کردن رنگ ها را تا زمانی که ظاهر کهکشانی مورد نظر خود را رنگ آمیزی کنید، ادامه دهید. اگر فکر می کنید نقاشی شما خیلی روشن است، طیفی از رنگ های تیره عمیق مانند بنفش یا نیلی را اضافه کنید. اگر فکر می‌کنید نقاشی شما خیلی تیره است، به سادگی یک قلم مو تمیز و مرطوب بردارید و به قسمت های رنگ‌های تیره‌تر بمالید و از یک حرکت کشیدن برای حذف رنگ‌ها استفاده کنید.
 • قبل از ادامه، اجازه دهید نقاشی شما کاملا خشک شود.

بخش دوم : کشیدن ستاره های کهکشان

 1. رنگ اکریلیک سفید، مسواک یا قلموی سفت برسی و لیوان پلاستیکی خود را بردارید. قبل از اضافه کردن ستاره ها، نقاشی شما باید کاملاً خشک شود. در غیر این صورت، رنگ اکریلیک وارد رنگ آبرنگ می شود و رگه های نامطلوب ایجاد می کند.
 2. مقدار کمی رنگ اکریلیک سفید را با مقدار کمتری آب مخلوط کنید طوری که قوام آن مایع شود اما خیلی آبکی نباشد. اگر فکر می کنید رنگ شما خیلی آبکی است، می توانید رنگ اکریلیک بیشتری اضافه کنید تا زمانی که قوام آن درست شود.
 3. مسواک یا برس رنگ سفت خود را بردارید و به آرامی آن را به مخلوط رنگ اکریلیک و آب بمالید، کل قلمو را زیر آب نگذارید. اگر از مسواک استفاده می کنید، انگشت شست خود را روی موهای مسواک بالای نقاشی خود بکشید و رنگ را روی کاغذ بپاشید. اگر از قلم مو استفاده می کنید، بر روی انگشت اشاره خود بالای نقاشی خود ضربه بزنید تا رنگ پاشیده شود.
 4. اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود تا در صورت لزوم مقدار بیشتری اضافه کنید.

 

بخش پایانی : اتمام کشیدن نقاشی کهکشان با آبرنگ

 1. جزئیات اضافی را به دلخواه اضافه کنید. خودکار ژل سفید یا لاک غلط گیر خود را بردارید و ستاره های برجسته را در سراسر نقاشی خود اضافه کنید تا به محیط اضافه شود.
  قبل از ادامه، اجازه دهید نقاشی دوباره خشک شود.
 2. نوار آبی رنگ را با دقت و به آرامی جدا کنید.
 3. از کار هنری خود لذت ببرید. شما آزاد هستید که از نقاشی خود لذت ببرید و آن را به دیگران نمایش دهید!

 

سوالات : 

اگر آبرنگ یا کاغذ آبرنگ نداشته باشم، چه چیز دیگری می توانم برای این کار استفاده کنم؟

می توانید از رنگ اکریلیک استفاده کنید. اگر می‌خواهید آن ظاهر آبرنگی داشته باشید، می‌توانید رنگ اکریلیک را با کمی آب ترکیب کنید.

اگر رنگ اکریلیک نداشته باشم چه؟ چگونه ستاره ها را انجام دهم؟

می توانید از آبرنگ سفید استفاده کنید و برای درخشش ستاره ها از آن استفاده کنید.

نکات :

قبل از شروع رنگ آمیزی رنگ های رنگی را که قرار است استفاده کنید خیس کنید تا رنگ و آب با هم مخلوط شوند و بهترین رنگ را به شما ارائه دهند.

منبع : https://www.wikihow.com/Paint-a-Watercolor-Galaxy

 

همچنن برای تهیه آب رنگ و دیگر وسائل رنگ آمیزی و نقاشی می توانید از سایت دلساتحریر با ارسال رایگان و قیمت مناسب خریداری نمائید.

چرا قیمت ها در سایت دلساتحریر مناسب است ؟

محصولات لوازم تحریر ما مستقیما و بدون واسطه از خارج وارد میشود و هزینه های واسطه ها توسط دلساتحریر حذف شده است. از این رو این موضوع برای ما مزیت رقابتی ایجاد می کند.

خرید آبرنگدیدن همه لیست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *